odrzucić wniosek o kredyt

Z jakich powodów bank może odrzucić wniosek o kredyt?

Starając się o kredyt w banku, musimy się odpowiednio do tego przygotować. Zebrać wszystkie potrzebne dokumenty, posiadać wymagany wkład własny i odpowiednią zdolność kredytową, na pokrycie miesięcznej raty. Bank dokładnie dokładnie analizuje dokładnie naszą historię kredytową by sprawdzić, czy jesteśmy klientem godnym zaufania. Czasem jednak bank może odrzucić wniosek o kredyt. Dlaczego? sprawdź poniżej.

Zła historia kredytowa

Jedną z najbardziej częstych przyczyn, dla których bank może odrzucić wniosek o kredyt jest zła historia kredytowa osoby, która ubiega się o kredyt. Dlaczego? Przed rozpatrzeniem wniosku bank sprawdza, czy w przeszłości korzystaliśmy z kredytów. Jeżeli chociaż raz zaciągnęliśmy w banku kredyt, ubiegając się o kolejny bank sprawdzi, czy wówczas spłacaliśmy raty zgodnie z ustalonym harmonogramem. Kiedy okaże się, że wpłaty chociaż jednej raty dokonaliśmy po terminie, bank może nie udzielić nam kolejnego kredytu. Złą historię kredytową budujemy sami nie tylko w ten sposób. Także zaległości lub nieterminowe płacenie rachunków za energię elektryczną, gaz lub Internet sprawia, że nasza historia kredytowa jest zła. Bank może odrzucić wniosek o kredyt także wtedy, kiedy zalegamy z płaceniem alimentów. Sprawdź również jak zadbać o dobrą historię kredytową.

Fałszywe informacje we wniosku

Wniosek o kredyt powinniśmy wypełnić zgodnie z prawdą. Błędem jest podawanie informacji niezgodnych z prawdą lub zatajanie istotnych informacji. Kiedy kłamstwo zostanie ujawnione, nie będziemy mieli najmniejszych szans na kredyt. W takiej sytuacji może nam grozić także odpowiedzialność karna. Odpowiedzialność karna grozi zwłaszcza w sytuacji, kiedy sfałszowaliśmy dokumenty.

Brak zdolności kredytowej

Kolejnym czynnikiem, z powodu które bank może odrzucić nasz wniosek o kredyt jest brak odpowiedniej zdolności kredytowej, na pokrycie miesięcznej raty zobowiązania. Wypełniając wniosek kredytowy, bank wymaga nie tylko zaświadczeń o wysokości naszych zarobków ale również informacji na temat naszych miesięcznych zobowiązań i wydatków. Sprawdzane są również wyciągi z konta, w którym widnieją wszystkie nasze wydatki. Dlatego też jeśli lubisz wydawać pieniądze może sie okazać, ze bank odrzuci wniosek, lub też będzie on znacznie niższy niż zakładałeś, by nie doszło do sytuacji w której będziesz mieć problem ze spłata kredytu.

Inne czynniki, przez które bank może odrzucić wniosek o kredyt

Przy wypełnianiu wniosku musimy być bardzo uważni. Nawet niewielki błąd lub nie wpisanie posiadanych kart kredytowych (przez zapomnienie, a nie celowo) może sprawić, że bank odrzuci nasz wniosek. Zanim zaczniemy go wypełniać powinniśmy go przeczytać. Jeśli zrobimy to uważnie szansa, że coś ominęliśmy jest znacznie mniejsza. Warto także wniosek przeczytać raz jeszcze już po jego wypełnieniu, mamy wtedy szansę sami zauważyć, że coś umknęło naszej uwadze. Możemy liczyć, że bank na nasz wniosek o kredyt udzieli pozytywnej odpowiedzi.

About the author