ranking kredytów mieszkaniowych

Ranking kredytów mieszkaniowych – jak wybrać najlepszą ofertę?

Kupno własnego mieszkania to marzenie wielu młodych rodzin oraz młodych osób, które chcą mieć swój kat. Choć ceny mieszkań są zróżnicowane, jednak zwykle sięgają one poziomu nawet kilkuset tysięcy złotych. Jest to więc spory wydatek, na który nie stać większości ludzi. To właśnie dlatego warto znaleźć dobry ranking kredytów mieszkaniowych. Dzięki temu możliwe będzie wybranie niedrogiego produktu finansowego umożliwiającego pozyskanie środków na zakup mieszkania.

Wysokie koszty wiążą się z koniecznością kupna mieszkania, a czasami również jego wykończenia i umeblowania. Nic więc dziwnego, że wiele banków wprowadziło do swoich ofert kredyty mieszkaniowe. Są to produkty finansowe, które pozwalają klientom na otrzymanie wysokich kwot przeznaczanych na kupno mieszkań. Zaletą takiego finansowania jest fakt, że klient nie musi zwracać całej kwoty jednorazowo tylko w wygodnych miesięcznych ratach. Oczywiście bank zarobi na prowizji  i oprocentowaniu, ale opcja ta i tak jest bardzo korzystna. Więcej na temat prowizja, znajduje się w artykule – Prowizja i karencja, czyli mało znane koszta kredytu.

Finansowanie zakupu mieszkania przy pomocy kredytu bankowego

W Polsce działa wiele banków, które oferują swoim klientom produkty finansowe różnego rodzaju. Do grona takich ofert zaliczają się kredyty mieszkaniowe umożliwiające uzyskanie kwot rzędu kilkuset tysięcy złotych.. Opcja ta jest idealna dla osób pracujących i małżeństw osiągających regularne dochody. Pieniądze można bezproblemowo spłacać w ratach i w przypadku braku negatywnych wpisów w BIK oraz posiadania regularnych dochodów, bank z pewnością udzieli danemu klientowi kredytu i pozwoli to na spełnienie jego marzeń o mieszkaniu. Oczywiście, głównym kryterium przydzielenie kredytu jest odpowiednia zdolność kredytowa.

Metody poszukiwań atrakcyjnych kredytów na zakup mieszkania

Ze względu na dużą liczbę ofert kredytów bankowych, znalezienie tej jednej, jedynej i najbardziej opłacalnej oraz dopasowanej do naszych wymagań, będzie trudne i czasochłonne w przypadku samodzielnego przeglądania stron internetowych banków lub kontaktowania się z infolinią. Dodatkowo należy pamiętać, że bardzo często banki aktualizują swoje oferty i wprowadzają ciekawe promocje dla nowych oraz stałych klientów. Warto więc skorzystać z innych metod dostępnych w Internecie. Ciekawym pomysłem jest też skorzystanie z pomocy doradców finansowych, którzy zarabiają na prowizjach bankowych i udzielają darmowej pomocy kredytobiorcy w jego poszukiwaniach najlepszej oferty.

Ranking kredytów mieszkaniowych metodą szybkiego i bezproblemowego porównania ofert

W sieci dostępne są różne strony reklamowane jako ranking kredytów mieszkaniowych. Oferują one swoim użytkownikom dostęp do informacji związanych z kredytami mieszkaniowymi oferowanymi przez różne instytucje bankowe. Oznacza to, że wszystkie kredyty można porównywać wygodnie w jednym miejscu i w krótkim czasie. Warto zwracać uwagę na rankingi, które są często aktualizowane i uwzględniają rzeczywisty koszt (im niższy parametr RRSO tym lepiej). Na jakiej zasadzie działają?

Rankingi wykorzystują specjalne algorytmy, które analizują i porównują oferty bankowe. Zazwyczaj są aktualizowane raz na miesiąc. By otrzymać interesujące nas wyniki należy podać kwotę potrzebnego kredytu oraz czas jego spłaty. Ranking kredytów mieszkaniowych na tej podstawie tworzy tabelę najlepiej dopasowanych ofert. Podaje również podstawowe, takie jak:

  • oprocentowanie kredytu,
  • wysokość RRSO,
  • prowizja bankowa,
  • całkowity koszt kredytu,
  • wysokość miesięcznej raty.

Dzięki temu, bardzo szybko możemy wybrać, kilka interesujących nas ofert. Następnie warto wybrać się na stronę banku i sprawdzić dokładne dane dotyczące między innymi: warunków spłaty kredytu, czy jego przyznania.

About the author